Sketch měsíce – leden 2011

sketch měsíce - leden 2011Sketch ve scrapbookovém světě znamená nákres stránky – rozvržení papírů, fotografií, textu a ozdob. Vytváření stránek podle daného sketche je zajímavá scrapbooková disciplína, výzva vlastním schopnostem i impuls, který vám pomůže k další pěkné stránce. Pojďte s námi do toho.

Protože chceme sobě i vám přinášet stále nové náměty k tvorbě, setkáte se na našich stránkách každý měsíc s jedním novým sketchem, podle kterého si můžete zkusit vytvořit stránku. Sketche připravuje Unka a vždy přidáme i několik již hotových stránek, abyste viděli, jak rozmanité mohou být výsledky. Svoje stránky podle sketche nám můžete posílat na adresu sketch@scrapmafie.cz, nejlepší z nich vždy po skončení měsíce u článku uveřejníme. A protože je už půlka ledna a začínáme se zpožděním, sketch měsíce ledna nám můžete posílat výjimečně až do konce února.

Sketch měsíce – leden 2011:

Sketch měsíce - leden 2011

A jak jsme se s ním vypořádaly my?

Unka:
Na podklad jsem použila zelenou čtvrtku Celery z kolekce Lilykate od BG. Pod fotkami je obyčejný bílý kancelářský papír a hnědá čtvrtka Spectrum. Růžová stužka pod nadpisem je od American Craft.
A protože potřebuji, aby mi všechno na stránkách sedělo, a tématicky a pokud možno i botanicky ;)   odpovídalo, musela jsem si na ozdobu vyrobit růžový mák. Ten je z růžové a zelené čtvrtky, dobarvený inkoustem a aquarelovými pastelkami.

Sketch měsíce - leden 2011 - Unka

Astarte:
Unčin sketch mi přišel právě vhod, vycházely mi fotky. Použila jsem červenou a růžovou čtvrtku a vzorovaný papír MME (Bloom & Grow). Deštníčky a kapky jsou od Kety. Místo pruhu papíru jsem dala širokou červenou hadovku a trochu jsem si ho protáhla, aby vlnky lépe vynikly.

Sketch měsíce - leden 2011 - astarte

Ivik:
Na vánoční stránku jsem použila papíry od firmy Basic Grey. Podklad je červená čtvrtka Crisp, vzorovaná Falling Snow z kolekce Wassail. Fotky jsou nalepeny na bílém papíru Dalí. Vše je dozdobeno kartonovým zvonečkem od Kety, nadpis je z chippordů (inkoustovaný hnědou a vínovou barvou, přetažený jednou vrstvou Diamond Glaze – postup podle Kety). Proužek je vyšitý zelenou bavlnkou a na závěr jsem vystřihla obloučkový pruh ze žlutého papíru Crisp a doplnila rok samolepícími čísly.

Sketch měsíce - leden 2011 - Ivik

Vybrané příspěvky našich čtenářek

Kacenkatlacenka:Sketch měsíce - leden 2011 - autorka Kacenkatlacenka

Katka Trnka:

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Scrapbook prakticky, Sketch měsíce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře u Sketch měsíce – leden 2011

 1. Paráda napsal:

  Úžasný počin celé tyhle stránky a tento sketch….je fakt parádní….a míry v „cm“ (pokud jsem správně pochopila) jsou úžasné … takže hned jak skončí zkouškové…tak se vrhnu na krabici z fotkama..

  • kacenkatlacenka napsal:

   To já teda nevydržim čekat, až mi skončí zkouškový :) Hned odpoledne se do toho pustim :)

 2. Lendule napsal:

  Tak jste mě těma kytičkama, dětičkama a parádním sketchem navnadily, že jsem vytiskla fotky a pustila se do toho taky.

 3. bezvadná inspirace napsal:

  Jeden ze sketchů, který mě zaujal na první pohled. K tomu ty krásné makové a dešťové stránky. Musím už konečně najít fotky, které bych na něj použila, termín sice nestíhám, ale o to snad tak úplně nejde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>