Snídaně s Novou

Snídaně s Novou

Jelikož propagace naší scrapbookové vášně není nikdy dost, s radostí jsme využily možnost dostat se do ranního vysílání další televizní stanice. Původní termín pro vystoupení ve Snídani s Novou byl naplánován na začátek března, ale vzhledem k vytížení produkce na Nově jsme se na program dostaly až 10.3. A protože to má na Barrandov momentálně nejblíž Dagulka, o kandidátce tak bylo jasno téměř ihned. Ostatní mafiánky ale rozhodně nezahálely a ze všech koutů republiky k Dagulce dorazily minialba, stránky a přáníčka, které pak dokonale reprezentovaly, co vše se dá ve světě scrapbooku vytvořit. Pro podrobný popis celé akce předáváme tedy slovo hlavní aktérce Dagulce.

Snídaně s Novou

Jako zásadní se ukázala možnost dopravy do studia soukromou televizní limuzínou, kterou produkce přistavila v domluvenou hodinu přímo ke vchodu. Večer před vystoupením jsem si totiž připravila tolik věcí, které jsem chtěla světu ukázat, že bych to metrem neuvezla ani na dvoukoláku. Za ranní tmy na mě tedy opravdu čekal odvoz až do studia, kam jsem dorazila přímo na vysílání. A možná proto, že nebylo moc času na lelkování, úplně ze měopadla nervozita a celé ráno jsem si opravdu užívala.

Snídaně s Novou

Paní produkční mi pomohla vybalit věci a spustila, že se mám rovnou připravit a pojedeme za chvilku, jak se říká naživo. Vyrovnala jsem všechny propriety na stůl, stačila se seznámit s moderátory Tomášem a Zorkou a už jsem za zády uslyšela pokyn z režie 30 vteřin. Domluveny jsme měli celkem dva vstupy, 6:20 a 7:20, celkového času asi 15 minut. Mým cílem bylo představit scrapbook i naši knížku, bohužel protože se jedná o komerční televizi, prostoru k samotné propagaci knižní publikace jsme mohli přistoupit až v tom druhém vstupu, kde byla prezentace knížky přímo spojená se soutěží.

Již během prvního, přibližně sedmiminutového vstupu, mě překvapilo, jak moc moderátory téma zaujalo. Úžasné bylo, že mi moderátoři poskytli relativně dost volného prostoru a tak jsem mohla přejít i k tomu, čeho si na scrapbooku tak vážím. Ve chvíli, kdy Tomáš na kameru ukazoval album se stránkami Moje NEJ, které mi věnovaly mé scrap kamarádky, napadlo mě zmínit, jak funguje celá internetová komunita. Z toho byli dokonale paf, protože netušili, že náš koníček může znamenat i vytvoření opravdového přátelství, kde spolu tvoříme live a nepotkáváme se jenom na internetových diskuzích.

Snídaně s Novou

Na ukázku jsem měla jak klasická scrapbooková alba tak i spoustu krásných minilalb od „známé firmy – Ekulky“ :-) , která měla obrovský úspěch a moderátoři je nechtěli dát z ruky. Na řadu se dostal i popis co potřebujeme k začátku scrapbooku, co je dobré mít po ruce k úspěšnému startu scrapbookové tvorby, nebo popis našeho vybavení všeobecně. Jak to ale v televizi bývá, čas hrozně letěl a tak se i po skončení vstupu samotného moderátoři zasekli u stolku se všemi poklady a fascinovaně se vším prohrabávali a prohlíželi, co jim pod ruku přišlo. Ve studiu se mezitím vystřídaly zprávy, předpověď počasí, další host a po Pepkovi námořníkovi opět nadešel můj čas. Předpřipravenou stránku jsem mezitím stihla dodělat a nechala si k dotvoření před kamerou jen detaily jako nadpis nebo zdobení. Podle Pídina vzoru jsem si ve zbytku času připravila taky přáníčko a pak už jsem jen čekala, kam se náš improvizovaný rozhovor nakonec stočí.

Snídaně s Novou

Opět jsem zopakovala základní filozofii scrapbooku pro diváky, kteří se právě vzbudili a první vstup třeba neviděli. Moderátoři zadali soutěžní otázku, díky které mohli diváci soutěžit o knihu plnou scrapbookových rad a tipů. Krásným důkazem, jak je scrapbook nakažlivý pro kohokoliv, kdo s ním přijde do kontaktu, bylo přetáhnutí původně plánovaného času zhruba o tři minuty, kdy moderátory musel přijít upozornit kolega a konečně tak na řadu mohly přijít opět zprávy :-) Z mých patnácti minut slávy jsem se tak probrala opět až kolem deváté ranní, když jsem už znovu bez kamer a moderátorů začala řešit radosti i starosti typického pracovního dne.

A protože jsme ještě nestihly sestříhat video, můžete si záznam Snídaně s Novou prohlédnout přímo na webu TV Nova. Moje vstupy jsou v 6:22 h (6:20 záznamu) a 7:24 h (24:00 záznamu).

Příspěvek byl publikován v rubrice Scrapbook teoreticky, ScrapMafie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u Snídaně s Novou

  1. Ekulka napsal:

    jo, holky, nevím jestli vám to už řekli, ale jste nominované na týtý :) šikulky!!!!! byly jste perfektní obě!!!

  2. Aktijka napsal:

    JJ, taky posílám hlas do TýTý :-) Bylo to úžasné!!!!

  3. miroslava pešáková napsal:

    odpověd je za a motorku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>