Scrapbookařka zdobí vejce

Už nějaký čas mi hlodal v hlavě Aktijčin tip – použít naše scrapbooková razítka na zdobení velikonočních vajec. Velikonoce jsou za dveřmi, nastal tedy čas na bojové rozhodnutí „teď nebo nikdy“.

Zkusím orazítkovat vejce.

Bohužel mám jen hnědá vajíčka, bílá už asi slepice dneska nedělají – aspoň  dle nabídky v obchodech :-( V první fázi zdobení jsem zkusila vajíčko mouratě nabarvit klasickými inkoustovými polštářky, ale zvláště na tom hnědém vajíčku byl výsledek dost bídný. Škoda barev.

Následovalo to zajímavější – razítkování. Velice důležité bylo použití razítkovací barvy StazOn, která schne hodně rychle. Na vajíčku totiž schne všechno hůř a s normálníma barvama byste se nedočkaly. Použila jsem běžná silikonová razítka, ale bez akrylového bloku. Přitláčela jsem je na vajíčko přímo prsty, abych lépe kopírovala tvar. První důležitý postřeh – klouže to! S trochou opatrnosti ani nedýchaje jsem nakonec zvládla narazítkování několika motivů, ale byla to teda fuška.

Jednodušší to bylo při použití většího texturového razítka, kterým jsem vajíčko porůznu oťupkala a stvořila něco na způsob dinosauřího vejce.

Závěr mého bleskového odpoledního pokusu zní – se spoustou trpělivosti a šikovnosti by se asi dalo vytvořit vymazlené extra vajíčko pokryté narazítkovanou ornamentální výzdobou, ale není to nic pro uspěchanou scrapbookařku maminu. Dva tři ptáčci nebo kytky, to by asi šlo (nebo pověstné Aktijčiny slípky :-) ), ale výsledek mě příliš neuchvátil.

A vzhledem k tomu, že chovám jisté pochybnosti ohledně zdravotní nezávadnosti inkoustových barev, dopadly testovací objekty jak dopadly – hodně rychle na pánvičku :-) A vám doporučuji razítkovat pouze kraslice nebo vajíčka nabarvená v klasickém nezávadném barvivu na vejce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Scrapbook prakticky, Vyzkoušely jsme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře u Scrapbookařka zdobí vejce

 1. Aktijka napsal:

  :-) skvělý článek!!! A ty vajíčka bych si dala… že bych šla taky zkusit razítkovat na vajíčka? :-) )))

 2. adelka DEMETEROVA JEMY 8 A BYDLIM RYBNYŠTY napsal:

  jak se vejce kreslej :D A VYRABEJ:D A JAK SE MALUJOU:D

 3. adelka DEMETEROVA JEMY 8 A BYDLIM RYBNYŠTY napsal:

  DEKUJU MOC :D

 4. adelka DEMETEROVA JEMY 8 A BYDLIM RYBNYŠTY napsal:

  PORATE MI NEKY RECEPT NA MALOVANI NA KRASLICE
  :D DEKUJU

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>