Moje sluníčko

Mezi kamarádkami scrapařkami panuje oblíbený zvyk dávat si navzájem dárky vlastnoručně vyrobené a nejlépe k použití na nějakou stránku. Což na druhé straně znamená dlouhé vymýšlení, aby byl dárek univerzálně použitelný a přišel vhod .. a kromě toho musí být ještě krásný, scrapbookový a jednoduchý, aby ho zvládl i někdo méně zručný jako třeba já (a to myslím vážně, doteď jsem v šoku z toho, jak na srazu v Moravci Ekulka jen tak od oka vystřihla a poslepovala nádhernou kočku, já na co si nevytisknu šablonu, to zkazím).

Zkrátka – nakonec jsem se ustálila na dárcích „počasových“ – mráčky, duhy, ale hlavně sluníčka. Není na nich moc co zkazit a hodí se každou chvíli. Dneska bych vám tu chtěla ukázat postup výroby „mého“ sluníčka, které si uzurpuji jako model astarte :-)

Budete potřebovat několik odstínů či vzorů čtvrtek ve žluté a oranžové, oranžovou bavlnku, žlutý knoflík, inkoustovací polštářky příslušné barevnosti a bežné nástroje.

Jako základ sluníčka si vystřihněte tři různě velká kolečka. Barevně je můžete volit kontrastněji nebo jen po odstínu od sebe, to už je na vás. Nezapomeňte si vyzkoušet knoflík, aby ladil s nejmenším kolečkem. Kolečka oinkoustujte, nalepte na sebe (stačí kapka lepidla vprostřed) a v prostředním mezikruží napíchejte dírky na stehy.

Prošijte bavlnkou a přišijte knoflík a základ sluníčka je hotový.

Paprsky nastříhejte z nařezaných proužků. Délka je.. hmm.. vezmu prostě dva proužky žlutého papíru a nastříhám je každý na šest kousků (12 paprsků) – nemám ráda zbytky :-) Na jedné straně je lehce zastřihněte a zužte, oinkoustujte a napíchejte dírky tak, aby končily zhruba ve stejné vzdálenosti od konce paprsku. Dírky by měly být na lichý počet, aby vycházelo prošití.

Prošijte každý paprsek tak, aby oba konce bavlnky zůstaly na zadní straně paprsku. Nedělám žádný uzlík, nic, jen si konec bavlnky při šití přidržím prstem. Zafixují se až dále.

Nastal čas na kompletaci sluníčka. Jako po celou dobu tvorby si moc nelamte hlavu s nějakým přesným rozměřováním. Aby byly paprsky alespoň přibližně rovnoměrně rozdělené, začněte křížem ze čtyř paprsků a do každé mezery pak vlepte další dva.

Pokud budete sluníčko dávat jako dárek, hodí se ještě ze spodní strany začistit (a vůbec se pak lépe připevňuje na stránku). Lepidlem opatlejte všechny volné konce nití a prostředek a přilepte kolečko o kousek menší než je průměr největšího kolečka sluníčka.

A sluníčko je hotové a může zářit a dělat radost :-)

Třeba takto na stránce:

Tady je na ukázku sestava sluníčko + mráčky, ta byla myslím do putovní krabičky.

A nakonec další sluníčkové inspirace pro radost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Scrapbook prakticky, Techniky a postupy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u Moje sluníčko

  1. Kiarka napsal:

    To je sluníčková paráda….tolik sluníčkových nápadů….ty jo a přitom jednoduché a přitom udělá spoustu parády….

  2. Petra - Pettie napsal:

    Perfektní sluníčka! :) Určitě nějaký použiju :)

  3. Kamča napsal:

    Moc krásná sluníčka !!! Moc děkuji za návod, hned vyzkouším.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>