Velká mafiánská soutěž u příležitosti Mezinárodního dne scrapbooku

Na sobotu 7. 5. připadá Mezinárodní den scrapbooku. Všimla si toho Píďa a hned ji napadlo na tento den uspořádat něco neobvyklého :)  

My Ekulka, Astarte, Píďa, Unka, Iťa a Aktijka jsme si pro vás připravily 6 soutěží. Na jejich splnění budete mít čas 14 dní, do 21. 5. 2011 do 20:00 hod. Výsledky nám zasílejte na scrapmafie@scrapmafie.cz. Do předmětu zprávy napište, o kterou soutěž se jedná. 

 

ASTARTINA SLUNÍČKOVÁ SOUTĚŽ 

Ve výše zmíněném termínu vytvořte jakoukoliv scrapbookovou technikou SLUNÍČKO. Malé, velké, zubaté, veselé, záleží na vás. Toto sluníčko vyfoťte (buď jen sluníčko, nebo už umístněné na stránce, přáníčku, bloku, minialbu…) a pošlete jej na výše uvedenou adresu. Ast z nich pak vylosuje jednu vítězku a ta získá speciálně vytvořené sluníčko od Astarte. Každá mafiánka už dříve takové sluníčko dostala a věřte, je na co se těšit :) Všechna sluníčka samozřejmě uveřejníme tady na blogu. 

————————————————————————————————————————————– 

UNČIN MĚSÍČNÍ SKETCH 

Unka si pro vás připravila trošku těžší záležitost. Vašim úkolem bude vytvořit stránku podle našeho květnového sketche. Téma je libovolné, zpracujte jakoukoliv fotku na jakékoliv téma, ale alespoň se inspirujte naším sketchem. Odměnou pro vylosovanou účastnici (nebo účastníka, neschovává se mezi čtenáři i scrapující muž? :) ) budou sněhuláčí ozdůbky na stránku. Jak znám Unku, budou stát za  to! Měsíční sketche posílejte na adresu a do data uvedených výše. Všechny zaslané stránky podle sketche zde uveřejníme. 

————————————————————————————————————————————- 

 EKULČIN PŘÁNÍČKOVÝ LIFT 

Já jsem si pro vás připravila lift mého přáníčka. Jsem moc zvědavá a moc se těším na vaše výtvory. Přáníčka mi posílejte na adresu a do data uvedného nahoře. A protože máme po Velikonocích, jaro je v plném proudu a vy máte určitě plno fotek s jarní tématikou, připravila jsem si pro vás slepičkovou sadu ozdob na stránku. Znáte je, použila jsem je i na skládaném velikonočním přáníčku. Všechna vaše přáníčka uveřejníme zde na blogu.————————————————————————————————————————————– 

PÍDI SCRAPBOOKOVÝ KVÍZ 

V této soutěži nebudete tvořit, ale přemýšlet.  Píďa si pro vás připravila malý testík. Část otázek se týká scrapmafie, část samotného scrapbooku. Všechny odpovědi byste měly být schopné vyčíst v naší knížce eventuelně na našem blogu, nicméně věřím, že většinu z nich zvládnete z hlavy :) Cenu vyhrává samozřejmě účastník s nejvíce správnými odpověďmi, pokud vás bude víc se stejným počtem bodů, výherkyni vylosujeme :) Odpovědi posílejte viz výše. 

 1. Kolik členů má scrapmafie
  a) 5
  b) 7
  c) 9
  d) 11
 2. Ve kterém městě scrapmafie vznikla?
  a) Praha
  b) Brno
  c) Ostrava
  d) Plzeň
 3. Kolik sketchů měsíce jsme zatím uveřejnily na našem blogu?
  a) 3
  b) 4
  c) 5
  d) 6
 4. Autorkou stránky „Babičinový kluk“ v naší knížce je:
  a) Ivik
  b) Jíťa
  c) Píďa
  d) Iťa
 5. Jaké lepidlo byste v pracovně scrapmafiánek hledaly marně?
  a) tyčinku Kores
  b) Diamond Glaze
  c) oboustranku
  d) roller z DM
 6. Rozdíl mezi scrapbookovou čtvrtkou a papírem je:
  a) v barvě
  b) ve struktuře
  c) ve velikosti
  d) v gramáži
 7. Jaká podložka je ideální na vyřezávání?
  a) skleněná
  b) dřevěná
  c) samozacelovací
  d) záleží pouze na řezáku
 8. Korálky, knoflíky, kovové předměty apodobně se nejlépe lepí:
  a) lepidlem v tužce
  b) lepidlem v tyčince
  c) lepidlem xyron
  d) lepidlem Diamond Glaze
 9. Šití na stránce
  a) je možné jedině nakreslit
  b) je možné šít jen v ruce
  c) je možné šít v ruce i na stroji
  d) není pro scrapbookovou stránku vhodné
 10. Když si objednám papír s označením „FLOCKED“  dostanu papír:
  a) semišový
  b) průsvitný
  c) s glitry
  d) s lesklými motivy

A nakonec tu mám ještě dvě bonusové nesoutěžní otázky ;)  

- Kolik dětí mají scrapmafiánky celkem? 

- Pokud vlastníte naši knížku, otevřete si ji na stránce 36-37 a zkuste si tipnout, kterým mafiánkám patří která pracovna :)  

Vyhrát můžete miminkovské samolepky vhodné buď na stránku, nebo na přáníčka, snad je narozdíl od Pídi  ještě užijete :)  

Správné výsledky poté uveřejníme tady na blogu. 

——————————————————————- 

  

MÁJ, LÁSKY ČAS PODLE AKTIJKY 

Vytvořte cokoliv s tématem LÁSKA!!!! Může se jednat o stránku, přáníčko, minialbum, blok, ale také jen o detail na stránce – shluk, chrastidlo, ozdoba apod. Příspěvky do soutěže zasílejte viz výše. Aktijka chystá pro výherkyni „zamilované“ kartonové výseky z Big Shotu. 

——————————————————————- 

ITINO RAZÍTKOVÁNÍ 

Iťa by chtěla, abyste vytvořily a poslaly nějakou ozdobu vyrobenou za pomoci razítek. Může se vyskytovat na stránce, na přání nebo jen tak, připravená pro další použití. Ozdobu posílejte na výše zmíněnou adresu. A výhra? Iťa vylosované(mu) věnuje razítko. Skvělá výhra, ne? 

————————————————————————– 

Tak co, líbí se vám naše soutěž? Oslavíte den scrapu tím, že se zapojíte? Moc se na všechny stránky, přáníčka a další výrobky těšíme!!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Scrapbook prakticky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 komentářů u Velká mafiánská soutěž u příležitosti Mezinárodního dne scrapbooku

 1. Petra - Pettie napsal:

  Soutěž je skvělá! :) Úžasnej nápad!

 2. Lea napsal:

  No úžasnéééé!!!! Já mám volný víkend, tak se hnedka vrhnu snad na všechno :o ))) Moc se těším :o )))

 3. kacenkatlacenka napsal:

  Máte super nápady holky, taky se zapojím :)

 4. Kiarka napsal:

  Tak tomu se říká soutěž:-)

 5. Danas napsal:

  tak to je super, asi se taky něčeho zúčastním, jste super a pořád nás něčím překvapujete :-) zítra jdu prostě slavit :-)

 6. katka trnka napsal:

  Holky dobrej nápad. Ještěže jste daly delší termín, protože dnes jsme se řízla do prstu, mám dva stehy a budu mít nejmíň do pondělka ruku ve fáčku jak bambuli. NO, uznejte, že s tím to moc od ruky nepůjde. Alespoň si to promyslím a udělám testík :-)

 7. Pida napsal:

  Moc děkujeme, za všechny milé komentáře!
  Jsme rády, že se vám soutěž i naše ostatní aktivity líbí a budeme se snažit, aby tomu tak bylo i nadále.
  Taky se moc těšíme na všechna krásná dílka, která nám pošlete do soutěže :)
  Takže zítra to všechny parádně oslavme!!!

 8. isobelka napsal:

  Tak to jsem nevěděla, že je dnes mezinárodní den scrapbooku, bohužel to scrapem neoslavím, opět jenom prací na chalupě. Ale všem ostatním přeji příjemné soutěžení.

  • Píďa napsal:

   No, Isi, on vlastně nění tak úplně mězinárodní, je to americký národní (national) den scrapbooku, ale když my žádný vlastní nemáme, tak proč si ho trošku nepřivlastnit, ne? A pokud jste si ho všechny náležitě užily a oslavily (což doufáme), tak už je i mezinárodní ;) (a o to šlo :D )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>